KOVANÉ

Pokud se řekne dveřní kování, nemusí vás hned napadnout jen bezpečnostní zámek jakožto záruka bezpečně uzamčeného domu či bytu. Je to i dveřní kování, které spoluutváří celkový dojem z interiéru. Kliky jsou v interiéru víc patrné, než by se možná mohlo na první pohled znát. A co teprve nějaké opravdu výrazné a zajímavé kované kování na vstupních dveřích, historických objektech, vratech či stodolách.

Právě takové malé detaily doladí celkový styl a design každého prostoru. A i malé detaily mohou dojem z domu či bytu pokazit, v případě že se ve výběru netrefíte nebo spolu nebudou jednotlivé prvky ladit.

kované kování a kliky

Výběr dveřního kování není malý, ba naopak. Vybírat lze z nesčetného množství druhů, materiálů a stylů. Používá se ušlechtilá ocel, železo, hliník, chromu, niklu i bronz. Existují varianty pro všechny typy dveří, včetně těch posuvných. I když je vzhled opravdu důležitý, na prvním místě samozřejmě zůstává kvalita a funkčnost. Je důležité při výběru přemýšlet, a v případě potřeby zvolit modely určené do vysoce namáhaných prostor.

Krása kovaného kování

Nejčastějším materiálem pro dveřní či okenní kování je v současné době nerez ocel. Není to ale ani zdaleka jediný materiál, který můžete zvolit. Pokud chcete trochu něco jiného, než co je k vidění ve většině nemovitostí, zkuste se zamyslet nad kovaným kováním. Z kované kliky úplně sálá řemeslná zručnost. A pokud si myslíte, že kované doplňky se hodí pouze do rustikálně laděných objektů, nenechte se mýlit. Vhodně zvolené kované kování bude dobře vypadat i v opravdu moderně pojatém interiéru. Kov, ať už je to železo nebo ušlechtilá ocel, je odolný materiál, který se velmi dobře kombinuje a snáší s ostatními materiály, dřevem, sklem i keramikou.

designové kování na wc retro

Kvalitní kované kování s masivním štítem se hodí nejenom pro exteriérové, ale i pro interiérové dveře. Kované kování a kované kliky skvěle vypadají nejenom tak, kde byste je čekali, tedy u srubů, chat, chalup a vstupních branek do zahrady, ale také u vinných sklípků, zimních zahrad či u vstupů na půdu i v bytových domech. Pravidla výběru se nijak neliší od těch, pro výběr nerezových modelů. Musíme vybírat podle typu dveří, modely určené pro klíč FAB, vložkový zámek nebo dozický klíč.

Designové kování dokáže navodit atmosféru starých časů, ale může mít také zcela moderní provedení bez zbytečných ozdob. Důležitou roli hraje nejen zdobnost a tvar, ale i povrchová úprava. Velmi zajímavě vypadá například černá nebo bronzová patina. Někomu se libí varianta v  nadčasové šedé barvě. V každém případě se ale jedná o kování s nevšedním designem, který upoutá pozornost.

BANNER_DO_ESHOPU

I když kovaná kování mohou vypadat jako z časů našich babiček a prababiček, jejich montáže na moderní dveře, okna a vrata se nemusíte bát. Většina modelů se jednoduše montuje na dveře pomocí vrutů, které bývají součástí balení. Kované kování existuje samozřejmě nejenom v provedení štítovém, ale i rozetovém. Rozetové kované kování působí odlehčenějším dojmem a hodí se jak do klasických, tak do moderních interiérů. Pokud chcete styl místnosti či prostoru sjednotit, použijte dveřní a okenní kování ve stejném stylu a provedení. V kvalitním obchodě najdete kované okenní kliky pro staré i nové typy oken, včetně špaletových. Dalším způsobem, jak sjednotit styl interiéru je použít některé kované doplňky, třeba věšáky či krbové nářadí.


Další zajímavé weby kde koupíte KOVANÉ kování nebo KOVANÉ kliky:

www.kovani-kliky.cz
www.kovani-design.cz