HLINÍKOVÉ

Každý z nás si asi přeje mít krásný a útulný domov. Pohodlná sedací souprava, plně funkční kuchyň, kvalitní postel a další a další. Čemu bychom ale také měli věnovat pozornost, jsou věci, které používáme denně a měl by na ně být tak spoleh. Zaměřme se na dveřní kování. Nejen, že příjemně doplní celkový vzhled dveří, ale také by na ně mělo být spolehnutí. Co takhle zkusit hliníkové kování?

Pro mnohé je hliník brán jako ne moc kvalitní materiál. Opak je však pravdou. Hliníkové kliky jsou v současnosti velice oblíbeným sortimentem. Nejen že jsou s nimi zákazníci spokojeni, ale navíc patří i do ekonomické kategorie. To znamená, že pořizovací cena je velice příjemná.

Stejně tak jako u nerezových klik, tak i u hliníkových si můžete vybrat, jaký tvar kování chcete. Rozetové kování, které má dvě časti – klika a otvor pro klíč je zvlášť. To znamená, že sice doba montování je delší, protože se přidělávají dva kusy, ale na druhou stranu se jedná o velice moderní záležitost. Štítové kování je vcelku a je to osvědčená klasika, kterou nic nezkazíte.

hliníková_klika_monte

Dveřní kování hliníkové se hodí nejen do vašeho domu, bytu, zahradního domku, ale také do kanceláří a dalších budov, kde je například velké množství dveří a výdaje tak budou vysoké. Díky výhodným klikám z hliníku za velice příznivé ceny, budete s obchodem zaručeně spokojeni. Pokud sháníte to pravé ořechové právě pro vaše prostory, nejjednodušší, co můžete udělat je, zamířit na webové stránky nebo kamenné obchody specializované právě na dveřní kování. Jistě tam narazíte i na hliníkové kliky a budete moci vybírat, co hrdlo ráčí. Typ, tvar, velikost, zdobnost? Všechny tyto a další aspekty budou rozhodovacím faktorem při výběru klik, které hledáte právě vy. Pokud se nebudete moci rozhodnout, stačí se porozhlédnout po daném interiéru a rozmyslet si, co přesně se hodí právě tam.

Nebaví vás klasické kliky a chtěli byste změnu? Tak právě pro vás je hliníkové kování klika koule. U nás ne tolik zaběhnutý trend koulí ihned ozvláštní vaše dveře a hodí jim tak jiný šmrnc než s obyčejnou klikou. Zkuste změnu a jděte do něčeho nového. Pro vchodové dveře nebo třeba branky u plotu spočívá praktičnost koulí v tom, že pokud není klíč, nikdo se k vám zvenčí nedostane, jedině zevnitř.

hliníkové kování

Spousta lidí si pod pojmem hliníková klika představí materiál jako je například u kuchyňských příborů. Nemusíte se bát, protože některé hliníkové kliky jsou vysoce leštěny a dosahují tak přirozené nablýskanosti. Hliník nemusí být ani nutně do klasické stříbrné barvy, ale i do zlaté, bílé, niklové hnědé a dalších. Opět záleží na vás, vašem interiéru a vkusu, po kterých klikách sáhnete. Zapomínat byste neměli ani na rozteč.

Hliník je celkově brán jako levný materiál, což v tomto případě můžete brát jako klad. Nevýhodou je, že v této variantě se setkáte s omezenými možnostmi zajímavých kousků, ale i přesto se dají najít designové vychytávky. V hliníkovém provedení se můžete setkat i s bezpečnostními klikami. Další výhodou je provedení kvalitní montáže, která je prošroubováním. I přesto byste tyto kliky měli volit na ne tolik používaná místa.

BANNER_DO_ESHOPU

 


Další zajímavé weby kde koupíte HLINÍKOVÉ kliky:

www.kovani-kliky.cz
www.kovani-design.cz