DVEŘNÍ MADLA

Dveřní madla najdou své uplatnění v interiéru i exteriéru

Dveřní madla se díky jednoduchému designu hodí do jakéhokoliv prostoru. Své uplatnění přitom najdou v interiéru i exteriéru. Jsou ideálním řešením pro v současné době populární posuvné dveře.

Když milujete svůj domov, promýšlíte i ten nejmenší detail. Nemusíte být přitom z těch, kteří touží po absolutní dokonalosti, jen chcete, aby vaše bydlení bylo útulné, odpovídalo vašemu vkusu a přáním, a už teď sníte o tom, jak zde budete slavit nejedny Vánoce a jak zde budou dospívat vaše děti. K tomu, aby vám váš domov plnil všechny sny po dlouhá léta, musí být nejen krásný, ale i funkční. Aby takový byl, je třeba dbát i na zdánlivé detaily. I na maličkostech tedy záleží.

madlo 1 madlo 2

Dveřní madlo musí odpovídat charakteru dveří i celého objektu

Dveřní madla musí v první řadě „padnout do ruky“. To mírně omezuje možnosti designu, ne však natolik, abychom si při zařizování bydlení nemohli vybrat madlo na dveře, které by korespondovalo s celkovým interiérem. Dveřní madlo musí vždy odpovídat charakteru dveří i celého objektu. I když se vám líbí krásné tepané kliky nebo vykovaná madla jako ze staroanglického sídla, nemusí se vždy hodit pro vaše dveře. Dveřní madla jsou proto nejčastěji velmi jednoduchá, důraz je však kladen na použití kvalitních materiálů, což je u tak namáhaného interiérového prvku klíčovým faktorem.

madlo na dveřích

Nerezová madla odolávají korozi i mechanickému poškození

Dveřní madla, včetně těch z našeho sortimentu, se nejčastěji vyrábí z kvalitní nerezové oceli, díky čemuž jsou takřka nesmrtelná. Nerezová ocel je velmi odolným materiálem – odolává korozi i mechanickému poškození. Vyniká dále i vysokou životností. Oceníte ji všude tam, kde se „dveře netrhnou“. Dveřní madla z nerezové oceli lze přitom zakoupit ve dvou základních povrchových úpravách – v lesku a matu. Nerezová madla v lesklém i matném vzhledu přitom najdete v našem e-shopu.

Dveřní madla najdou své uplatnění na posuvných dveřích

Madla najdou své využití jak v interiéru, tak v exteriéru. Jednostranná madla se uplatní tam, kde je vyžadován bezbariérový přístup, nebo kde dveře otevíráme z chráněného prostoru, tedy zejména u vstupních dveří do domů či paneláků a v bezbariérových prostorech. Jejich užití je také časté u dveřích posuvných do stavebního pouzdra nebo posuvných na stěnu. U madel dvoustranných je využití takřka totožné.

posuvné dveře s madlem

Při koupi se setkáváme s dveřními madly na rozetě a madly svislými. Madlo na rozetě může být pevné nebo otočné s rozetou pro zámek. V našem sortimentu zastupují madla na rozetě madlo ACT 1303 vyosené HR a ACT 2001 vyosené HR. Obě madla jsou vyrobena ze stříbrného hliníku a pro jedny dveře je nutné zakoupit dva kusy, přičemž si můžete vybrat zda chcete madla pevná nebo otočná.

Rovněž i svislá trubková madla nabízíme v několika provedeních. Kromě toho, že si můžete vybrat mezi madly z nerezové oceli v lesklém či matném provedení, najdete v našem sortimentu madla nejrůznějších tvarů. Mimo klasických rovných madel, u nichž můžete dále volit mezi hranatými a oblými modely, u nás najdete madla do tvaru C, například madlo Cobra Inox B či madlo ACT C, netradiční madla ve tvaru trojúhelníku – madlo ACT V – a mnohá další.

Dveřní madla se díky svému nenáročnému designu hodí do každého interiéru. Nenaruší pestrost veselého dětského pokoje, ani eleganci bytu zařízeného dle posledních módních trendů. Použití kvalitních materiálů s vysokou životností a odolností je u tak namáhaného bytového prvku, jako jsou právě dveřní madla, zárukou budoucí spokojenosti každého uživatele.