BEZPEČNOSTNÍ

Dům či byt bez dveří? Pro většinu lidí je to jen těžko představitelné. A protože potřebujeme soukromí, potřebujeme i dveře. Ty jsou v interiéru poměrně výrazným prvkem. možná ještě více než v přépadě dveří interiérových, vnímáme vzhled dveří vchodových. V tomto případě, je ale bezpečnost a funkčnost dveří důležitější než jejich vzhled. Ale i vzhled a kvalitu lze skloubit dohromady a vybrat dveře, které nejenom dobře vypadají, ale také plní i bezpečnostní funkce. Dobře odolávají násilnému vniknutí i šíření požáru.

Bezpečnost samozřejmě určujá nejenom samotné dveře, ale i dveřní kování. Ani u bezpečnostního kování ale nemusíte rezignovat na pěkný vzhled. Vybírat můžete z různých typů, tvarů i povrchových úprav. Nemusíte volit pouze tradiční vzhled s jednoduše řešenou koulí na venkovní straně. Velmi pěkně vypadá jak provedení lesklého chromu, tak matného nerezu. Záleží nejen na tom, do jakého objektu kování umístíte, ale i na tom, jakému stylu dáváte přednost.

bezpečnostní kování cobra

Ve většině případů model bezpečnostního kování odpovídá druhé, třetí, případně čtvrté, nejvyšší bezpečnostní třídě. Už třetí bezpečnostní třída ale představuje vysokou ochranu proti nedovolenému vniknutí do objektu. Rozteč většiny modelů je 72 nebo 90, respektive 92 mm. Je samozřejmé, že vzdálenost od středu kliky ke středu klíče ve vložce musí odpovídat předvrtaným otvorům na dveřích. Aby bylo kování možné prodávat jako bezpečnostní, musí splňovat pořadavky na danou bezpečnostní třídu, která je přidělena akreditovanou laboratoří. Aby bezpečnostní klika chránila byt či dům, je vhodné zvolit kliku s překrytím vložky. Tento systém chrání cylindrickou vložku a zabráňuje jí odvrtat. Odvrtání cylindrické vložky je jedním z častých způsobů proniknutí do objektu.

pyramida-bezpecnosti(1)

 

Pokud zvolíte bezpečnostní kování třetí třídy, cylindrickou vložku a kvalitní bezpečnostní dveře, udělali jste správnou věc pro ochranu svého majetku a rodiny. Při nákupu bezpečnostního kování se vyplatí trochu připlatit za kvalitu a vyšší bezpečnostní třídu. Někteří výrobci a prodejci upozorňují zákazníky na kvalitu nabízených produktů třeba i prodlouženou záruční dobou.

Bezpečnostní kování se sice ve většině případů používa pro exteriérové dveře, lze jej ale samozřejmě použít i u dveří interiérových. A co dalšího potřebujeme před nákupem bezpečnostního kování vědět? Kromě rozteče a bezpečnostní třídy vybíráme i podle tloušťky dveří a v některách případech volíme i podle orientace, tedy levou či pravou kliku. Většina modelů je vhodná pro tloušťku dveří od 38 do 55 mm. V případě větší tloušťce dveří lze problém vyřešit prodlužovací sadou. Montáž se většinou provádí  FIX – IN, tedy prošroubováním.

BANNER_DO_ESHOPU

I v případě bezpečnostního kování lze vybírat mezi štítovým a rozetovým provedením, i když je pravda, že štítové kování je mnohem obvyklejší. Ve většině případů je bezpečnostní kování vyrobeno z vysoce kvalitní nerez oceli. Používá se ale i chrom a další kovy. Na výběr jsou modely v klasické, stříbrné i bronzové barvě.

Rozety mohou mít provedení kulaté, hranaté i oválné. Rozetové kování v jednoduchém designu s čistými liniemi působí velmi moderně. Nerezové bezpečnostní kování splňuje vysoké nároky na bezpečnost, funkčnost, životnost, ale i design. I v případě dveřního kování, existují luxusní modely určené pro náročnější zákazníky.

Zajímavým a především praktickým doplňkem vstupních dveří je dveřní kukátko. I v případě kukátek je na výběr hned několik druhů lišících se velikostí, tvarem i barvou. Některé modely umožňují vložit jmenovku.

detail_dverni-kukatko-act-se-jmenovko


Další zajímavé weby kde koupíte BEZPEČNOSTNÍ kliky:

www.kovani-design.cz
www.kovani-kliky.cz